1977’nin bir Ağustos sabahı Konya ili Bozkır ilçesinde merhaba dediğim dünyaya, kısa süre sonra bir gurbetçi çocuğu olarak Almanya’da devam ettim. Ailevi nedenlerden dolayı dönmek zorunda kaldığım Türkiye’mde. Üniversite eğitimlerimden sonra; Türkiye’deki İş hayatıma AYD ( Aydınlar Otomotiv) ‘de başladım. Firmada başladığım Müşteri Temsilciliği pozisyonumdan, ne kadar çabuk öğrenirsen o kadar az ezilirsin ve Bir şey seni öldürmüyorsa daha güçlü yapar prensipleri ile alınabilecek tüm sorumlukları alıp, girilebilecek tüm eğitimlere girerek Hedefim olan OEM Teknik Satış Temsilciliğine kadar yükseldim. 2010 senesinde kendi isteğimle istifa ettikten sonra daha önce başlamış olduğum ve çeşitli yabancı kitap ve makalelerden derleyip Türkçeye çevirdiğim 70 sayfalık Ön Düzen ve Süspansiyon kitabını bir borç bilerek AYD Ar-Ge ekibine teslim ettim. Yine aynı sene içinde Danışman ve Koordinatör olarak başladığım Kentpar Otomotive 5 sene emek verip Ts16949 Uygunluk Belgesi almaya hak kazanacak noktaya gelip Uluslararası otomotiv Firmalarından TS ve VDA denetimlerinde 90 üstü puanlar alarak ekibimin başarısını taçlandırdık. Yine Yürütücüsü olduğum 4 KOSGEB, MEVKA ve Tübitak Projelerini başarı ile tamamlayarak firmamızın Gelişim ve Değişiminde Büyük Rol aldım. 2015 senesinde kendi isteğimle Teknik Genel Müdür Yardımcılığından istifa edene kadar mesai mevhumu gözetmeksizin Firmamın Kaynaklarını ve İmkânlarını Mensubu olduğum Firmam, Ekibim ve Kendimi geliştirmek için değerlendirerek toplam kalite yönetimine liderlik ettim. 2015 -2017 yılları arasında çeşitli firmalarda Kalite sistem, Müşteri ve Yönetim Danışmanlıkları yaptıktan sonra 2017 ortasında Almanya da kurulu bir mühendislik ve Danışmanlık firması olan Aytim GbmH ile İş Kardeşliği ve Çözüm Odaklı Ortaklık Temelinde Çalışmaya başladık.

Aytim ekibi olarak 2017’den bu güne yüzlerce projeyi tamamlayıp yıllık %20 büyüme hızı ile 2019 yilli ihracat ve ihracata desteğimiz 3.5 milyon Türk lirası ile kapanmış olup, 2020 hedefimizi Global Covid- 19 salgını nedeni ile belirsizliğini sürdürmektedir.

Başta müşteri-tedarikçi bağlantıları olmak üzere, kalite sistem ve imalat yönlendirmeleri ile profesyonel destek sunmayı ve Tedarikçilerimizi çok yönlü geliştirmeyi kendimize bir görev bildik.

Aytim Founder ve Genel Müdür Sn. Mustafa Karaoğulları, Avrupada ki Müşteri ve Müşteri taleplerini Koordine ederken Harun SARAÇ olarak ben hem Talep-Teklif toplayıp, hem de Tedarikçi denetim ve Ürün Kontrolleri yapmaktayım. Bununla birlikte her profesyonel Firmanın yapması gereken tedarikçi geliştirme hedefleri doğrultusunda; Firmalara Kalite, Sistem, Yönetim, İmalat ve Müşteri danışmanlığı hizmetleri sunmaktayım.

İhtiyaç halinde Belgelendirme ve Proje Danışmanlıklarına aracılık ederek tedarikçilerimizin gelişimlerini belgelemelerinde de yanlarında yer alıyoruz.

Misyonumuz

Kuruluşların Ticari yolculuklarında bir sonraki adımları organize bir şekilde atmalarına yardımcı olmak, denetimlerle yapılacak durum tespitleri, Tespit edilen uyumsuz veya uygunsuz yapıları Tecrübeler ve Eğitimler eşliğinde kolektif olarak gidermek.