Üretim danışmanlığı, şirketlerin üretim süreci boyunca sistem verimliliğini, verimini, güvenilirliğini ve atıkları en aza indirmesine yardımcı olur. Üretim aşaması, daha yüksek hacimli üretime hazırlanmak için uygun altyapıyı oluşturmaya odaklanmaktadır. Hammadde bulmaktan QC spesifikasyonları oluşturmaya kadar, imalat danışmanlığına ihtiyaç duymanızın birkaç nedeni vardır. Bir danışman, ürün geliştirme sürecinizin üretim aşamasında çözümler, eğitim sağlayabilir ve eylem öğeleri uygulayabilir. Maliyet, kalite ve teslimat her üreticinin karşılaştığı sürekli zorluklardır. Bir danışman aracılığıyla, süreçleri iyileştiren uzun vadeli çözümler bulmanıza yardımcı olabilirler.

harun saraç imalat danışmanlığı

İmalat danışmanlığı nasıl çalışır?

Tasarım aşamasını tamamlayan ve üretime hazır olan şirketler için, bir imalat danışmanı gerekli tüm altyapı ve satıcı kanallarının oluşturulmasına yardımcı olabilir. Bu, aşağıdaki gibi faaliyetleri içerir:

Hammadde tedarikçisini tanımlayın
Bileşen üretmek için en iyi satıcıları belirleyin
Montaj / test için satıcıyı tanımlayın (varsa)
Çeşitli bileşenler / montajlar için Kalite Kontrol spesifikasyonları oluşturma
Depolama ve dağıtım merkezlerini tanımlar.

Bir danışman müşterinin dahili ekibiyle işbirliği yapabilir ve üretim, paketleme ve iş gibi ek katma değer için kendi kaynaklarını kullanabilir. Amaç, birlikte strateji ve taktik uygulama sağlamak ve başarı sağlamaktır. Amaç uzun vadeli başarıdır.

Birçok üretim danışmanı, ek verimlilikler için üretim stratejisine ve yalın ürün geliştirmeye yardımcı olabilir. Çoğu durumda, bir şirket ekibinin zaten uygulamaya koyduğu süreçleri ve daha önce seçmiş oldukları kaynakları doğrulamak için bir üretim danışmanı devreye sokulabilir.

Danışmanlar büyüme stratejileri sağlayabilir, uzun vadeli bir çözümün bir parçası olarak gerekirse kurum içi eğitime yardımcı olabilir, yalın işlemleri uygulayabilir ve tedarik zincirinizi optimize edebilir. Bir danışmanın yararı, bu adımların herhangi birinin veya tamamının kuruluşunuz için ideal ortak olması için adım atmalarıdır.

Şirket içi ekipler yerine üretim yönetimini dış kaynaktan temin etmek mantıklı mı?

Bazen, üretim ekibinin, üst düzey desteğe ihtiyaç duyan tesis ekibinden fikirleri doğrulaması meselesi olabilir. Üretim danışmanları “ayrıntılara takılıp bütünü görememe” bakış açısına son derece duyarlıdırlar. Danışmanlar, olumlu bir etki yaratabilecek dış deneyimler getirir. Deneyimli danışmanlar genellikle profesyonel ve hatta kişisel düzeyde neler yaşadığınızı anladıklarını gösterebilir ve deneyimlerinden (ve hatalarından) öğrenmenize yardımcı olabilirler. Deneyim ayrıca, uzun bir yol kat eden tesis ekibine bilgi transferine nasıl yol açtığını bilmek için kısa yollar sağlar. Çözümler, eğitim sağlayabilir ve eylem öğeleri uygulayabilirler. Bir danışman getirmenin faydaları arasında eğitim almadan anında uzmanlık alabilmeniz de vardır. Mevcut ürün geliştirme süreçlerinizden dışarıdan bir görüş alırsınız ve belki de bazı değerli üçüncü taraf bilgileri elde edersiniz. Ve elbette, bir danışman, eğitim ve rampa süresinin maliyetli olabileceği tam zamanlı bir çalışanı işe almaktan daha az maliyetlidir.

Üretim danışmanları, başarılı bir ürün geliştirme projesinin temelini oluşturabilir. Üretim danışmanlığının ne olduğunu ve şirketinizin bunu nasıl kullanabileceğini anlamak zamandan tasarruf ve maliyet tasarrufu sağlayabilir.

harun saraç imalat